منو
سبد شما

راهنمای نصب و راه اندازی مرکز تلفن های SIMTON

راهنمای نصب و راه اندازی مرکز تلفنهای سیمتون (SIMTON )

برای ادمینها و همکاران محترم

ورژن 2

در باره راهنما و دستورات نصب و راه اندازی

این کتابچه ی  راهنما جهت مرکز تلفنهای تحت شبکه سری محصول مدلهای P200,H600,B1000 وP201  میباشد . و برای کار برانی تهیه گردیده که بصورت کاربر نهایی که تصمیم دارند خود راه اندازی کنند و یا همکارانی که تصمیم بر نصب و راه اندازی این سیستم در مراکز مختلف و یا پشتیبانی نمایند و یا برای کاربرانی و یا مدیرانی که دانش فنی خوب در خصوص ویپ و یا محصولات دیگر مرکز تلفنهای دیگری داشته باشند و یا سیمتون و یا بستر شبکه VOIP و یا مراکز مخابراتی  را تجربه کرده باشند و اینکه اطلاعات کافی در این خصوص داشته باشند .

یکی از شاخصهای استفاده از این  کتابچه راهنما ، راهنمایی دقیق و دستوالعمل چگونه استفاده کردن دقیق از این مرکز تلفنها و نحوه دقیق نصب و راه اندازی کاربر بسزایی دارد که اگر همکاران و یا استفاده کنندگان عزیز بصورت دقیق مطالعه نمایند ، خود یک ادمین حرفه ای در خصوص نصب این دستگاها خواهند شد و نیازی به پرداخت هزینه بیشتری جهت نصب و راه اندازی ندارند ، همچنین در پایان این کتابچه ی راهنما میتوانندکلمات اختصاری و مفید مورد نیاز جستجو کنند ، و تمام کلمات اختصاری ذکر شده است .

کپی رایت :

تمام سخت افزار ، نرم افزار ، اسناد فنی ، علامت تجاری ، دستگاهای مرکز تلفن هی سیمتون متعلق به شرکت تیام رایان کیش و شرکت سیمتون میباشد و توسط قانون کپی رایت محافظت میشود و کپی کردن یک بخش یا کلی چه سخت افزار چه نرم افزار غیر قانونی بوده و پیگرد فانونی دارد .

توصیه های ایمنی :

توصیه میشود که کاربران عزیز قبل از استفاده از دستگاه حتماً کتابچه را مطالعه فرمایند .

دستگاه را در هوای خشک و درجه هوای 0 تا 45 درجه نگهداری شود و دور از دسترس کودکان نگه دارید و فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال خسارت به اموال و یا زندگی خود به دلیل استفاده نا صحیح نمیباشد و همچنین هیچ مسئولیتی در قبال فایروال و امنیت شبکه خود که بروز هرگونه دستناندازی و یا دسترسی به خطوط تلفن که باعث ارسال ترافیک به خارج یا داخل از طریق این سیستم ندارد .

ضمانت نامه :

شرکت تمام مرکز تلفنهای سانترال سیمتون را به مدت یک سال ، سخت افزار ، نرم افزار ضمانت میکند .

معرفی دستگاه :

  • اطلاعات عمومی :
  • مرکز تلفن های سیمتون (IPX )  به همراه سیستم عامل ازتباطی همگرا برای شبکه های سازمانی و کسب و کارهای کوچک و بزرگ و متوسط (SMB ) طراحی و تولید شده است .همپنین با این محصول میتوانید خدمات تلفن بر روی بستر شبکه های IP  و شرکتهایی که خدمات تلفن بر روی بستر اینترنت ارائه میدهند (ITSP )  نیز استفاده کرد .
  • تمام این مرکز تلفنها دارای قابلیت :
  • فایروال ، خدمات ارتباط یکپارچه (NAT ) ، و روتر میباشد .
  • با توجه به اینکه این دستگاه همه در یک سیستم (All In One System ) میباشد .این دستگاها میتوانند بصورت مستفل در یک دفتر بصورت مرکز تلفن IPPBX کار کند یا دو یا چند دستگاه به همدیگر وصل و بصورت شبکه کل دفاتر یک مجموعه را ارتباط داد و بصورت شبکه داخلی کار کنند ، همچنین مرکز تلفنهای سیمتون این قابلیت دارند که از تلفنهای معمولی آنالوگ استفاده کرد . و همچنین میتواند از روی بستر شبکه اینترنت بدون Static IP  استفاده کرد و این دستگاه قابلیت پشتیبانی از IP PHONE  نیز دارد .
  • Phisical Interfaces  و یا رابطه های ارتباطی فیزیکی :
  • Ethernet Uplink Interface (WAN interface, RJ45) پورت آپلینک Wan ون RJ45

 این پورت برای اتصال به شبکه های آی پی Ip  های عمومی بکار میرود که از استنادارد IEEE 802.3 10/100Base-TX  پشتیبانی میکند. و همچنین از طریق WAN میتوان به عنوان به رابط IP و یا DHCP و از پروتوکول PPPoE نیز استفاده کرد .

Ethernet LAN Interface (RJ45) پورت شبکه :

این پورت برای استفاده اتصال به سوئیج داخلی جهت اتصال به شبکه و رایانه های داخلی و همچنین تلفنهای تحت شبکه (IP PHONE ) میباشد که شما همچنینن میتوانید بر روی این پورت IP , DHCP,DNS  و مسیریابی شبکه و یا کامپیوترهای منعدد استفاده کنید .

• PSTN Interface)RJ11)  خط ورودی مخابرات :

این پورت FXO  برای اتصال خطوط تلفن عمومی جهت استفاده PSTN ( خط مخابراتی ) میباشد .

•( Analog Phone Interface (RJ11 :

این پورت از سیگنالینگ FXS پشتیبانی میکند که برای استفاده تلفنهای معمولی Analog  سنتی استفاده میگردد .

Standards  استانداردهای قابل پشتیبانی :

استانداردهایی که این دستگاه پشتیبانی میکند استانداردهای بین المللی ITU,IEEE,IETF  و استانادردهای ملی مختلف ملی و بین المللی با شبکه های IP  موجود و PSTN کار میکند .

IEEE-802.3 10/100Base-TX ITU POTS FXS and FXO (loop-start), FSK, DTMF IETF ARP, IP, ICMP, TCP, UDP, NAT, DHCP, DNS, PPPoE, SSH, SMAIL, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP IETF SIP, RTP, RTCP, G.711, G.723, G.729 and variations, G.168 EC, T.38, T.30

ویژگیهای کلیدی دستگاه ( Key Features ) :

IPX  های سیمتون مجموعه ای غنی از ویژگیهای برتری و طیف گسترده ای از خدمات ارزش افزوده میباشد .

این مرکز تلفنها از تلفنهای آنالوگ و ترانک به خط مخابراتی و تلفنهای آی پی و خطوط مشترک ویپ و ترانک به ویپ پشتیبانی میکند .

همچنین شما میتوانید از طریق ویپ و خطوط PSTN استفاده کنید که این بستگی به سیاست تنظیمی تماسهای خروجی Out Going Call Routing Policies شما دارد .

توزیع خودکار تماس (ACD -Automatic Call Disttribution )

  • افراد می توانند از بیرون با تلفنهای داخلی مجموعه مستقیما تماس برقرار کنند . این امکان از طریق تعریف نوع خاصی تلفن گویا با نام ACD امکان پذیر میباشد . چنانچه فرد تماس گیرنده شماره داخلی شخص مورد نظر خود را بداند آنرا وارد می کند و نیازی به انتظار برای مکالمه با اپراتور نخواهد داشت .
  • برای راه اندازی یک مرکز تلفن در یک محل :